Перейти к публикации
  • 0

Побутовий лед для економ старта?


Вопрос

Всім амнезії і жиру в шишках!
В мене вже на фінішній прямій зборка бокса, розмір 37-42-110. Настала пора скрафтити світильник. З фінансами правда туговато, але кого це зупинить ))

Є ще дві УХО матриці на чесних китайских 50w, з кривим спектром який відомий тільки Чену. (Повівся на знижку в 2 бакса як остання блонда і купив ще рік тому). Що цікаво - характеристики спектру на сайті вже інші.

Тиждень штормив різні статті і теми на форумі. Нарешті визначившись що буду таки брати бомжо побутовий LED, вчора вечером почав пошук оптимального варіанта. Вбив 6 годин, сука!  Вайфа спалила червоні очі, простіше було признатись що навалився, чим пояснити нахира 6 годин вибирати лампочку.

Зупинився на цьому варіанті Energenie A60 12W 3000K. Найкраще співвідношення ефективності в бюджетному сегменті, цілих 30 люмен на гривень а також CRI 85+ (надіюсь що реально є хоча б 80+). 

Отож питання:
1. Скільки треба молдаван цих лампочок в мій бокс ?
2. Чи оптимальний це вибір?
3. Чи варто мішати їх з двома йУХО матрицями, або може краще повністю зробити тільки на лампочках.

Планую все змонтувати на алюмінієвій пластині товщиною в 3мм, попередньо розбомбивши лампочки, з одного боку пластини з діодами з другого пару радіаторів, кулерів і драйвера.

Пруфи: 

Освещение растений белыми светодиодами — проверочная работа - https://habr.com/ru/post/374173/  
Освещение растений белыми светодиодами — о КПД и экономической эффективности - https://habr.com/ru/post/410459/ 

 

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Рекомендованные сообщения

  • 1

Привіт.

Побутові леди 3000К будуть найкращим доповненням до китайських бездрайверок. Трошки скорегують спектр.

Найкраще їх розмістити в якості локального освітлення. Думаю тобі буде достатньо 5-6шт по 12-15вт

Можеш використати подовжувачі патрона е27 фірми lemanso, або ж до звичайних патронів підвести жорстку проволку щоб ця ахінея могла гнутись у всіх напрямках

_vyrn_53716163296-750-500x500.jpg

  • Like +1 4

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
  • 1
2 часа назад, rastafire сказал:

боксі буде ташкент, будуть вигоряти діоди і якщо повезе то ще може бути салют конденсатора в драйвері

Все буде ок, ніякого ташкенту. Лампи не обов'язково розбирати та окремо демонтувати від драйверів. Хоча так і буде краще оскільки краще охолодження - довше працюватиме

А так достатньо дві матриці + 4 лампи і буде гуд на твій бокс

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
  • 0

@47XPOMOCOMA За ахінєю дякую, треба буде сообразити з часом пару таких штук. 
Думаю, що тут ще треба звернути увагу на один нюанс, лампочки в патронах активно гріються, практично працюють на максимумі своїх температурних можливостей, а якщо ще в боксі буде ташкент, будуть вигоряти діоди і якщо повезе то ще може бути салют конденсатора в драйвері. Як варіант можна попробувати підключити через резистор, чи щось таке сообразити, щоб понизити температуру діодів. 

 

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
  • 0

сто ватт на куст --- 100делим на12=8ламп по36 грн=290грн .купи одну эсл на 105 ватт -- без головомойки )))

  • Like +1 1

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
  • 0
3 часа назад, abai сказал:

сто ватт на куст --- 100делим на12=8ламп по36 грн=290грн .купи одну эсл на 105 ватт -- без головомойки )))

Это не по уму заменять 12 лампочек лёд которые можно задействовать по разным углам бокса на одну эсл которая мало того что светит во все боки так ещё и меньше света выдаёт. А если боятся головомойки тогда и нет смысла внедрятся в культивацию там она повсюду.

  • Like +1 1

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
  • 0

сколько людей --- столько и мнений !

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
  • 0
12 часов назад, 47XPOMOCOMA сказал:

Привіт.

Побутові леди 3000К будуть найкращим доповненням до китайських бездрайверок. Трошки скорегують спектр.

Найкраще їх розмістити в якості локального освітлення. Думаю тобі буде достатньо 5-6шт по 12-15вт

Можеш використати подовжувачі патрона е27 фірми lemanso, або ж до звичайних патронів підвести жорстку проволку щоб ця ахінея могла гнутись у всіх напрямках

_vyrn_53716163296-750-500x500.jpg

Братья посмотрите пожалуйста 

 

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
  • 0
14 години тому, abai сказав:

сто ватт на куст --- 100делим на12=8ламп по36 грн=290грн .купи одну эсл на 105 ватт -- без головомойки )))

Смотрел я в сторону этих ламп, можно найти на 6000+ люмен за вполне хорошую цену. Сильная сторона это то что они мало греются, минус это размер и необходимость рефлектора (но есть вариант засунуть ее в центр растения между колами, тогда это уже плюс). 
И да головомойка это как раз про меня ))

 

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
  • 0

@abai @rastafire тут другого мнения и быть не может. 

Эсл устаревший кусок дерьма с кривым спектром. Который к тому же сам по себе имеет низкий кпд + еще и светит во все стороны. Место ему на помойке. 

Использовать можно только если нет возможности найти что-либо другое. Либо если валяются как мусор в кладовке. Покупать их специально для грова в 2019 году - маразм. 

 

  • Like +1 3

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
  • 0

НЕТ ! любое мнение заслуживает внимания )) а к какому прислушаться -- твой личный выбор !

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
  • 0

у ТСа вопрос в заголовке ! вот я и посчитал ! 8 лампочек + 8 патронов "керамических" + всяко разно ---- не совсем эконом старт ((((       моё  имхо   :rastadick:    !!  

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
  • 0
40 хвилин тому, abai сказав:

у ТСа вопрос в заголовке ! вот я и посчитал ! 8 лампочек + 8 патронов "керамических" + всяко разно ---- не совсем эконом старт ((((       моё  имхо   :rastadick:    !!  

 

21 година тому, rastafire сказав:

Планую все змонтувати на алюмінієвій пластині товщиною в 3мм, попередньо розбомбивши лампочки, з одного боку пластини з діодами з другого пару радіаторів, кулерів і драйвера.

Взагалі то не планую використовувати паторони, тут в темі навіть обясняв чому. А навіть якщо і передумаю то вони є в наявності. Це конкретно для мого випадку, а в загальному то або патрони або якась пластина для теполовідводу, що також треба в собівартість включати.

 

 

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Создайте аккаунт или войдите в него для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Войти

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас
×
×
  • Создать...